Dom opieki w pobliżu Puszczy Kampinoskiej

Dom opieki w Gawartowej Woli to miejsce godne uwagi z wielu względów. Placówka  położona jest w cichej i spokojnej okolicy nieopodal Puszczy Kampinoskiej. Co zyskują pensjonariusze mieszkający w domu opieki?

Dom opieki Warszawa – Bliskość Puszczy Kampinoskiej

Dom opieki św. Kosmy i Damiana położony jest w pobliżu Puszczy Kampinoskiej. Dzięki temu pensjonariusze mogą obserwować różne gatunki ptaków, które często goszczą na terenie ogrodu, takie jak sokoły, jeżyki czy gile. Mają możliwość obserwacji bażantów a także saren z koźlętami, które odwiedzają okoliczne pola. Spacerując wokół domu seniora mogą oddychać powietrzem nasyconym zapachami drzew, traw i różnych ziół. Trasy spacerowe i widokowe w Kampinoskim Parku Narodowym są niedaleko, dzięki czemu ci z seniorów, którzy czują się na siłach mogą wybierać się tam na długie spacery.

Teren rekreacyjny wokół domu seniora

Teren należący do placówki jest duży i zaaranżowany w przemyślany sposób. Seniorzy mogą spacerować po licznych alejkach, cieszyć oczy fontanną przy której mogą również odpocząć przysiadając na jednej z ławek. Na terenie domu opieki znajduje się również altana, która jest zadaszona i latem pięknie ozdobiona kwiatami.  W zacisznym miejscu znajduje się również kapliczka, przy której seniorzy mogą się modlić siedząc na ławeczkach. Co więcej, pensjonariusze mogą korzystać z siłowni zewnętrznej wyposażonej w urządzenia do ćwiczeń dostosowane do osób niepełnosprawnych i na wózkach. To wszystko sprawia, że niezależnie od pory roku, seniorzy mogą aktywnie i ciekawie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Atrakcyjna okolica i co więcej?

Dom opieki oprócz atrakcyjnej okolicy – sąsiedztwa Puszczy Kampinoskiej oraz bliskości stolicy – dom seniora znajduje się w odległości ok. 30 km od Warszawy, ma również wiele innych plusów. Należy do niej z pewnością profesjonalna opieka medyczna jaką otoczenie są pensjonariusze. Czuwa nad nimi zespół wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, wśród których znajdziemy personel medyczny, psychologa, rehabilitanta fizjoterapeutę oraz opiekunów podchodzących z empatią i troską do mieszkańców domu. Seniorzy mogą również korzystać z terapii zajęciowej pozwalającej im brać udział w zajęciach, które sprawiają im przyjemność a jednocześnie stanowią doskonałą okazję do zacieśniania więzi z innymi. Mogą wypożyczać książki z biblioteki wciąż wzbogacającej się o ciekawe pozycje a także zrelaksować i odprężyć dzięki muzykoterapii połączonej z aromaterapią.